Choroby układu krążenia to główna przyczyna zgonów w Polsce i na świecie. Zmiana stylu życia oraz wczesna diagnostyka mogą odwrócić ten niekorzystny trend.

Czy program jest dla Ciebie?
Tak, jeżeli:
jesteś osobą w wieku 35, 40, 45, 50 i 55 lat (w danym roku kalendarzowym) i dotychczas nie rozpoznano u Ciebie choroby układu krążenia oraz nie korzystałeś w ciągu ostatnich 5 lat z badań w ramach programu profilaktyki chorób układu krążenia, również u innego świadczeniodawcy.

Jak się zgłosić?
Świadczenia w ramach programu udzielane są bez skierowania. Wystarczy zgłosić się do gabinetu pielęgniarki – pokój nr 29 na I piętrze.

Co Cię czeka w ramach programu?
Pielęgniarka skieruje Cię na badania biochemiczne krwi oraz wykona pomiar ciśnienia tętniczego, masy ciała, wzrostu, obwodu brzucha oraz przeprowadzi z Tobą wstępny wywiad. Następnie na ich podstawie lekarz dokona oceny ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia oraz wskaże, w zależności od potrzeb, dalsze zalecenia.

Co zyskasz?
Podniesiesz swoją wiedzę na temat chorób układu krążenia oraz zdrowego stylu życia, a jeżeli zostaniesz zakwalifikowany do grupy podwyższonego ryzyka, będziesz miał szansę na wczesne wykrycie choroby i zapewnione skuteczne leczenie specjalistyczne.

Zapraszamy!